Smart teleskop Unistellar eVscope 2 (114/450) + batoh

Kód: 77071N
Novinka
Značka: Unistellar
€4 690 €3 908,33 bez DPH
Skladom

Teleskop eVscope 2 prináša výkon a rýchlosť spolu s optickými znalosťami, aby poskytol najúchvatnejší zážitok z prieskumu vesmíru.

Využitím priekopníckych skúseností spoločnosti Nikon v oblasti elektronických okulárov a so zvýšeným rozlíšením obrazu 7,7 Mpx prináša eVscope 2 najúžasnejší vizuálny zážitok, aký bol kedy v spotrebiteľskom teleskope k videniu, s najmodernejším komfortom pozorovania a neuveriteľným množstvom detailov, definície a schopnosti priblíženia.

Detailné informácie

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 15 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní

Podrobný popis

Unistellar eVscope 2 je dômyselným vylepšením tradičného ďalekohľadu GoTo prostredníctvom najmodernejšej technológie, ktorá tvorí jeden z najrýchlejších a najinteligentnejších tlačidlových GoTo systémov, aké boli kedy vyrobené.
Slabé svetlo zo vzdialených galaxií a hmlovín zbiera teleskop, zachytáva ho vysoko citlivý snímač pri slabom osvetlení a upravuje ho unikátna patentovaná technológia spracovania obrazu. Pomocou moderného OLED displeja sa potom vylepšený obraz premieta cez okulár. To spája výhody počítačom podporovaného ovládania ďalekohľadu a vylepšenia obrazu s klasickým pozorovaním.
Okrem odhaľovania tajomnej krásy vzdialených galaxií vám eVscope tiež umožňuje pohodlne sa spojiť s výskumníkmi. Pripojte sa k širokej komunite a staňte sa súčasťou distribuovanej siete ďalekohľadov, aby ste pomohli s dôležitými vedeckými objavmi a zároveň sa bavili pozorovaním. 

Inteligentný ďalekohľad, jednoduché použitie

Jednoducho zapnite, v aplikácii vyberte cieľ na pozorovanie a môžete vyraziť. Komplikované polárne zarovnanie alebo predchádzajúce znalosti o nočnej oblohe nie sú potrebné. eVscope sa navádza automaticky pomocou interného kompasu, akcelerometra a riešenia doštičiek. Ovládanie eVscope je bezdrôtové a intuitívne cez smartfón alebo tablet pomocou aplikácie Unistellar (Android/iOS). Zabudovaná batéria vydrží celú noc, až 10 hodín. Vyhnete sa tak káblovému chaosu a nutnosti brať si so sebou externú batériu.

Autonómna detekcia poľa

Toto prevyšuje konvenčné GoTo! Vďaka sofistikovanému procesu riešenia dosiek eVscope dokáže analyzovať hviezdy v zornom poli v priebehu niekoľkých sekúnd, a tak vypočítať aktuálne zarovnanie ďalekohľadu. Takže stlačením tlačidla je každý objekt mimoriadne presne lokalizovaný a sledovaný na nočnej oblohe.

Technológia vylepšeného videnia

Pomocou konvenčných ďalekohľadov sú slabé objekty, ako sú hmloviny a galaxie, len ťažko rozpoznateľné ako slabé svetelné škvrny. Pomocou eVscope môžete jednoducho aktivovať živé stohovanie . Ďalekohľad potom ukazuje nielen obraz z jedného okamihu, ale zbiera svetlo počas dlhších časových úsekov. Už po niekoľkých sekundách uvidíte svoj pozorovaný cieľ ako cez žiadny iný ďalekohľad tejto veľkosti. Môžete sledovať naživo, ako sa obraz v priebehu niekoľkých minút stáva intenzívnejším a zreteľnejším. Farby a štruktúry pozorovaného cieľa sa stanú jasne rozpoznateľnými.

Inteligentné znižovanie svetelného znečistenia 

Svetelné znečistenie, prítomnosť nadmerného a nežiaduceho umelého osvetlenia, spôsobuje, že nebeské objekty sú pre ľudské oko neviditeľné. Dokonca aj fotoaparáty a počítače majú s ním problémy, pretože rozmazáva objekty, skresľuje tvary a pridáva do obrázkov „šum“. Patentovaný softvér spoločnosti Unistellar rýchlo zmierňuje vplyv svetelného znečistenia a umožňuje pozorovať vzdialené objekty s ostrými detailmi, dokonca aj z jasného prostredia v centre mesta, čím poskytuje najlepšie možné parametre a výsledky snímok. Používatelia môžu využívať presnejšie snímky s lepšími kontrastmi a farbami bez ohľadu na úroveň jasu oblohy.

Robustná optika

Newtonovský ďalekohľad s clonou 114 mm a ohniskovou vzdialenosťou 450 mm má rýchly pomer clony f/4 . Na snímači teda pristane obzvlášť jasný obraz. Parabolické primárne zrkadlo vytvára obraz bez sférických a chromatických aberácií. Bahtinovova maska ​​integrovaná do protiprachového uzáveru robí zo zaostrovania detskú hru. Aj bez skúseností a predchádzajúcich znalostí získate ostrý obraz v niekoľkých jednoduchých krokoch. eVscope obsahuje senzor Sony IMX347 namiesto sekundárneho zrkadla. Tento čip CMOS sa tiež používa v mnohých vysoko citlivých astro kamerách, pretože má veľmi nízky šum pri čítaní. Obraz zachytený snímačom je spracovaný eVscope a prezentovaný v okuláre. Použitá je OLED obrazovka s extrémne vysokým kontrastným pomerom. Zážitok je veľmi podobný živému pozorovaniu, napríklad čisto optickým ďalekohľadom! Samozrejme, že pozorovaný cieľ sa zobrazuje aj na vašom smartfóne alebo tablete.

 

Výkonné vedecké zariadenie s globálnou komunitou 

Vďaka spolupráci s astronómami z inštitútu SETI a ďalších inštitúcií môžu Unistellar Explorers vykonávať cenné vedecké výskumy vesmíru, napríklad chrániť Zem odhalením nebezpečného asteroidu, objaviť a potvrdiť existenciu horúceho Jupitera okolo vzdialenej hviezdy alebo dokonca odhaliť tajomstvá kométy či supernovy. Ako súčasť siete Unistellar Network - prvej globálnej komunity viac ako 5000 prepojených používateľov teleskopov - si môžu vymieňať skúsenosti s profesionálnymi astronómami a učiť sa z ich pozorovaní.

Špecializovaná aplikácia 

tlačením tlačidla a ťuknutím na aplikáciu vám teleskop Unistellar odporučí najpozoruhodnejšie ciele a spustí pozorovanie hlbokého vesmíru v priebehu niekoľkých minút. S katalógom viac ako 5 000 objektov, z ktorého si môžete vybrať, použite aplikáciu na spoznávanie a identifikáciu vesmírnych objektov vrátane toho, ktoré objekty sú ideálne na pozorovanie z vašej polohy. Uložte a zdieľajte svoje zážitky s ostatnými - osobne alebo virtuálne - pomocou pripojenej techniky. Aplikácia Unistellar poskytuje pútavý vzdelávací obsah a automatizuje vaše pozorovanie, takže nováčikovia si môžu svoje zariadenie užívať hneď. Aplikácia ponúka aj manuálne ovládanie pre pokročilých používateľov.
 
Pozorovanie ako z iného sveta v spolupráci so spoločnosťou Nikon
 
Charakteristickou črtou eVscope 2 je elektronický okulár vyvinutý spoločnosťou Nikon: kombinácia najlepšej obrazovky micro OLED vo svojej triede, ktorá je navrhnutá tak, aby zvyšovala kontrast a poskytovala dokonalý čierny obraz, a sofistikovanej sústavy šošoviek pochádzajúcich z odborných optických laboratórií spoločnosti Nikon. Nový okulár poskytuje podmanivé, pohlcujúce pozorovanie s bohatým kontrastom, s lepším komfortom pozorovania a očným reliéfom.

 

 

Batoh Unistellar

 

Náš batoh, starostlivo navrhnutý popredným svetovým výrobcom prepravných tašiek na veľké teleobjektívy, je vyrobený z pevnej vystuženej tkaniny a starostlivo vystlaný penou s vysokou hustotou, aby chránil váš teleskop pred akýmkoľvek nárazom. + Odvetraný zadný panel + 2 veľké vonkajšie a 1 bedrový pás so zipsom + 5 malých vnútorných vreciek: 2 na zips, 2 na uloženie krytky teleskopu a veka okulára počas pozorovania a jedno náhradné + Polstrovaný nastaviteľný bedrový pás na rozloženie hmotnosti nákladu + Polstrované nastaviteľné ramenné popruhy + Odnímateľný štít proti dažďu chráni pred dažďom a vlhkosťou + Vnútorný popruh na bezpečné upevnenie prístroja počas nosenia batohu + Vstavané penové vložky presne zodpovedajú tvaru vášho eVscope
 

Obsah balenia

  • EVSCOPE 2
  • Originálny statív UNISTELLAR
  • Bahtinova maska
  • Krytka proti prachu a kryt okulára
  • Nabíjačka s adaptérom
  • Sada nastavovacích nástrojov
  • Batoh Unistellar
  • Dokumentácia
  • Aplikácia (iOS a Android)

 

Parametre

Funguje s Android 10 a vyšší / iOS 15 a vyšší
Rozlíšenie obrazu 7.7 Mpx
Priemer zrkadla 114 mm
Ohnisková vzdialenosť 450 mm
Pomer ohniska f/4
Zorné pole 34.2 Arcmin x 45.6 Arcmin
Limiting Magnitude 18.2
Montáž Motorized Alt-Az
Pamäť 64 GB
Hviezdna databáza 37 miliónov hviezd
Nebeská databáza (katalóg) + 5 000 objektov (hmloviny, galaxie, planéty...)
Hmotnosť bez statívu / so statívom 7 kg / 9 kg
Výdrž batérie 9h

 

Dodatočné parametre

Kategória: Astro. teleskopy
Záruka: 2 roky

Unistellar eVscope 2

Unistellar eVscope 2 (114/450) + batoh

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: