Teleskop Bresser MESSIER DOBSON 6in planetárny

Kód: 4716416
€369 €307,50 bez DPH
Skladom

Messier Dobson 6in

Detailné informácie

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 15 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní

Podrobný popis

Hvezdársky ďalekohľad Bresser Messier Dobson 6in planetárny je zrkadlový astro teleskop typu Newton s priemerom objektívu 150mm, dlhším 1200mm ohniskom a svetelnosťou f/8. Kvalitná optika na úrovni difrakčného limitu (Diffraction Limited Optics) podáva ostrý a kontrastný obraz. Veľkosť sekundárneho zrkadla je 45mm čo predstavuje cca 30% zatienenie. Napriek svojej nízkej cene tento teleskop svojim univerzálnym využitím a kvalitou konkuruje aj oveľa drahším astro ďalekohľadom. Veľkou prednosťou je rýchlosť zostavenia a jednoduchosť používania teleskopu. S dlhším ohniskom a menším sekundárnym zrkadlom je tento astro teleskop vhodný najma na vizuálne planetárne pozorovania (Mesiac, planéty), rozlišovanie 2-hviezd ale aj pozorovanie jasnejších planetárnych hmlovín a ďalších jasnejších deep-sky objektov. Teleskop je vybavený optickým hľadáčikom 6x30mm pre jednoduchšie vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe. V balení nájdete okulár Super Ploessl s ohniskom 25mm a upínacím priemerom 1,25in (31,7mm), s ktorým dosiahnete výsledné zväčšenie 48x. Pre vyššie aj nižšie zväčšenia budete potrebovať dokúpiť ďalšie 2-3 okuláre. Maximálne prakticky využiteľné zväčšenie teleskopu je cca 300x. 

Zaostrovací mechanizmus teleskopu je jednoduchý hrebeňový s výstupom pre 2in (50,8mm) a s adaptérom v balení aj 1,25in (31,7mm) príslušenstvo. Optický tubus je uchytený v obručiach, v ktorých je možné ním otáčať a nájsť tak správnu pozorovaciu pozíciu či ho jednoducho vyvážiť. Dobson disponuje aj veľkými polkruhmi pre plynulý výškový chod tubusu. Ďalšou inováciou, ktorú ocení každý astro amatér je možnosť v priebehu pár minút tubus vybrať z Dobsonovej základne a jednoducho ho pripojiť pomocou voliteľnej lišty k rovníkovej montáži pre planetárne astrofotografovanie. Na tento účel nie je potrebné pri fotení s DSLR dokupovať fotoadaptér, nakoľko okulárová redukcia je vybavená závitom M42x0,75mm, stačí dokúpiť už len T2 krúžok pre konkrétnu značku DSLR. Výška ďalekohľadu pri pozorovaní v zenite dosahuje cca 115cm. Drevotriesková základňa sa veľmi ľahko poskladá aj rozoberá. S teleskopom v balení teraz nájdete aj certifikovanú slnečnú fóliu v rámiku určenú na bezpečné pozorovanie slnečnej fotosféry (slnečné škvrny, granulácia, spikuly) alebo zatmení Slnka či prechody planét popred slnečný disk.

 

Slnečná fólia v rámiku sa pred pozorovaním Slnka musí bezpečne upevniť vždy len pred objektív ďalekohľadu. Nechránený pohľad do Slnka alebo jeho okolia bez špeciálnej slnečnej fólie by malo za následok nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Nikdy nenechávajte deti s ďalekohľadom bez dozoru poučenej dospelej osoby!

Obsah balenia: zrkadlový teleskop Dobson (optický tubus + základňa), okulár Super Plössl 25mm, optický hľadáčik 6x30mm, predlžovací adaptér 25mm pre okulárový výťah, redukcia 2in-1,25in, slnečná fólia v rámiku

Dodatočné parametre

Kategória: Astro. teleskopy
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bresser GmbH je nemecký výrobca binokulárnych a monokulárnych ďalekohľadov, hvezdárskych ďalekohľadov či astronomických teleskopov, mikroskopov a lúp, ktorý úspešne pôsobí na európskom trhu od roku 1957 v duchu hesla kvalita za rozumnú cenu

Prírodovedecká optika značky Bresser je veľmi obľúbená medzi detskými aj dospelými bádateľmi a obdivovateľmi prírody a Vesmíru. Pozorovacie spektívy, ďalekohľady na hviezdy a študentské mikroskopy Bresser sú skvelými vyučovacími pomôckami na školách, univerzitných pracoviskách aj v laboratóriách.

Niekedy sa môžete stretnúť aj s nesprávnymi názvami tejto značky ako Breser alebo Breeser, správne je však len BRESSER (číta sa breser).