Teleskop Omegon 150/750 EQ-3

Kód: 13764
Akcia Tip
Značka: Omegon
ZADARMOZADARMO
11107 3 teleskop omegon 150 750 eq 3
€335 €279,17 bez DPH
Skladom

Ďalekohľad Omegon 150/750 EQ-3 je ideálny pre začiatočníkov v astronómii. Je vybavený dobrou svetelnou optikou a veľmi stabilnou montážou

Detailné informácie

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 15 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní

Podrobný popis

Teleskop Omegon 150/750 EQ-3 

Ďalekohľad je ideálny pre začiatočníkov v astronómii. Je vybavený dobrou optikou a veľmi stabilnou montážou. Ďalekohľad s veľkým množstvom svetla môže ukázať veľa detailov v sledovaných objektoch.  Je možnosť pozorovať guľové hviezdokopy , ako je M13 alebo M92, mnoho galaxií, plynné hmloviny, ako napríklad Omega alebo hmlovina v Orióne. Tiež planéty môžu odhaliť niektoré zo svojich tajomstiev.Napríklad, môžete pozorovať a sledovať pásy Jupitera, ktoré nesú Veľkú červenú škvrnu na celej planéte. Tiene vrhané väčších mesiacov Jupitera je tiež vidieť s otvorom 150 mm. Môžete dokonca začať s astrofotograiou a urobiť si prvé fotky - napríklad Mesiaca. Ak potrebujete rýchly a kompaktný ďalekohľad, potom sa táto veľkosť ďalekohľadu je presne to pravé.

Teleskop poskytuje tieto výhody. Je to teleskop s vysokým rozlíšením s 150 mm otvorom. Má 1.25 " zaostrovanie s veľkým rozsahom zamerania. Disponuje jednoduchým umiestnením objektov s 6x30 hľadáčiku. Má nastavovacie skrutky pre sekundárne a hlavné zrkadlá.Ďalej má kompaktnú dĺžku 66 cm a vonkajší priemer rúrky 185 mm. 
Súčasťou dodávky je aj 25mm plossl okulár poskytujúci 30x zväčšenie, 6,5 mm plossl okulár s 115x zväčšením, 6x30 Finder priestor pre ľahké umiestnenie nebeských objektov, 2x Barlow šošovka pre zdvojnásobenie zväčšenia okuláru.

Paralaktická montáž EQ 3 umožňuje presné zarovnanie optiky. Správne polárnu výšku a zemepisnú šírku je možné nastaviť pre každé pozorovanie. Pomalé ovládanie pohybu pre osi RA a DEC, aby predmety, ktoré majú byť presne nastavené. Protizávažie zaisťuje presnú protiváhy optiky. EQ - 3 montáž poskytuje pevný základ pre väčšinu malej a stredne veľkej optiky a je vynikajúca pre fascinujúce výlety po nočnej oblohe. Hnacie motory sú k dispozícii pre automatické vedenie EQ - 3, ktoré tiež umožňuje prvé pokusy o astrofotografiu. Hliníkový statív je rozšíriteľný a možno ho nastaviť do výšky od 71 cm do 121 cm. Odkladacia priehradka poskytuje miesto pre okuláre a ďalšie príslušenstvo.

Tento ďalekohľad teda vhodný aj pre vysoko kontrastné planetárne pozorovanie. Úprava tohto ďalekohľadu je jednoduchá - dokonca aj pre začiatočníkov .

 
Technické parametre: 
Priemer objektívu ( mm ): 150
Ohnisková vzdialenosť ( mm ): 750
Max . užitočné zväčšenie: 300
Pripojenie na okulár: 1,25 "
Spôsob montáže: rovníková
Typ výroby: EQ - 3
Materiál: hliník
Dodávané príslušenstvo:1.25 '' okuláre, PL 25mm , PL 6,5 mm, Hľadáčik 6x30, Barlow šošovka 2x
Oblasť použitia:
Mesiac a planéty: áno
Hmloviny a galaxie: áno
Slnko: odporučiť (iba s vhodným slnenčným filtrom)
Začiatočníci: áno
Záruka: 24 mesiacov
 

Príslušenstvo pre teleskop:

mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca

farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov

- slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!

okuláre

astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB

 

T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop

 

 

Teleskop_Omegon__530b2e1f59f94_250x250.j

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: