CELESTRON DOBSON 8” STARSENSE EXPLORER

Kód: 22471
€960 €800 bez DPH
Skladom

Astronomický zrkadlový ďalekohľad konštrukcie newton na azimutálnej dobsonovej montáži s držiakom a prípravou na použitie GoTo aplikácie StarSense Explorer.

Detailné informácie

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 15 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní

Podrobný popis

Astronomický zrkadlový ďalekohľad konštrukcie newton na azimutálnej dobsonovej montáži s držiakom a prípravou na použitie GoTo aplikácie StarSense Explorer. Zrkadlo s priemerom 203mm z nízkorozťažného skla typu Pyrex s reflexnými vrstvami Celestron XLT na dosiahnutie maximálnej odrazivosti.

Po mnohých rokoch sa Celestron vracia k ponuke ďalekohľadov na dobsonovej montáži. Celestron vykonal mnohé vylepšenia na samotnej mechanike, ale najmä vybavil dobsony navádzaním typu push-up a vyvinul aplikáciu StarSense Explorer pre veľmi jednoduché vyhľadávanie na oblohe. Stačí umiestniť váš smartfón do držiaka na ďalekohľade, vykonať kalibráciu a môžete surfovať oblohou. Aplikácia má róbustnú databázu objektov s dátovými, obrazovými aj hlasovými (anglicky) informáciami k objektom.

Ďalekohľad je vybavený trecím okulárovým výťahom typu Crayford, štandardným výstupom 2” aj 1.25”, hľadáčikom typu red dot a jedným okulárom Plössl 25mm (48x). Súčasťou dodávky je aj kód na odomknutie aplikácie StarSense Explorer (pre iOs aj Android).

Dobsony sú najpriaznivejšími ďalekohľadmi v pomere cena/výkon, vynikajú jednoduchou a intuitívnou obsluhou a pokiaľ nie je priestorové obmedzenie užívateľa (úzky balkón, zložitý terén atp.) sú najlepšou voľbou ako pre začiatočnícke, tak pokročilé pozorovania.

Výrobca:CELESTRON
Priemer objektívu [mm]: 203
Ohnisková dĺžka [mm]: 1200
Svetelnosť f/: 5.9
Optická konštrukcia: newton
Centrálny zástín [mm, %D, %S]: 47 - 23 - 5.3
Rozlíšenie [arc sec.]: 0.6
Dosah mag.: 14
Ostrenie: Crayford trecie
Okuláre (zväčšenie): 25mm - 48x
Hľadáčik: red dot
Typ montáže: azimutálna dobsonova
Poznámka: hmotnosť 19.4 kg, balenie - 2 krabice

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: