Teleskop Bresser MESSIER NT-150S/750 OTA Hexafoc
Kód: 4850750
Neohodnotené Podrobnosti hodnotenia
na objednávku
Detailné informácie
Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 15 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní
Podrobný popis
150mm Newton, f/5, fokuser 2,5in Hexafoc, obruče, optický hľadáčik 6x30mm, okulár SPL 26mm
Teleskop Bresser Messier NT-150S/750 OTA Hexafoc je zrkadlový hvezdársky ďalekohľad Newton so 150mm objektívom a krátkym 750mm ohniskom bez montáže a bez statívu. Tento teleskop je určený pre pokročilých s vyššími nárokmi na celkovú kvalitu prístroja, hodí sa najmä pre širokouhlé vizuálne pozorovanie menej jasných objektov hlbokého Vesmíru - hmloviny, galaxie, hviezdokopy, no samozrejme s ním uvidíte aj Mesiac či planéty v našej slnečnej sústave. Teleskop môže dobre poslúžiť aj začínajúcim astrofotografom, na tento účel je potrebné dokúpiť motorčeky alebo kompletnú GOTO súpravu. Pre optimálne výsledky je nutné kontrolovať nastavenie zrkadiel napríklad pomocou laserového kolimátora.
Reflektor s parabolickým zrkadlom s vysokou svetelnosťou f/5 bez farebnej chyby pekne zobrazí hmloviny a galaxie, ale aj Mesiac a planéty. Optický hľadáčik 6x30mm s veľkým zorným poľom uľahčí vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe. S teleskopom v balení nájdete aj okulár Super Plössl 26mm s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm) a zdanlivým zorným poľom 52°, s ktorým dosiahnete zväčšenie 29x. Maximálne využiteľné zväčšenie teleskopu je približne 300x. Zväčšenie je možné meniť pomocou okulárov s rôznymi ohniskami, prípadne ich kombináciou s Barlow šošovkami, ktoré niekoľkokrát znásobia výsledné zväčšenie, odporúčané okuláre nájdete nižšie v sekcii voliteľné príslušenstvo.
Excelentný celokovový zaostrovací mechanizmus Bresser Hexafoc s veľkým 2,5in (6,5cm) šesťuholníkovým prierezom umožňuje používať širokouhlé okuláre takmer bez vinetácie (stmavenia okrajov zorného poľa spôsobeného úzkymi priemermi fokuserov) a má veľmi hladký a súvislý chod. Robustné hrebeňové zaostrovanie so šikmým drážkovaním pre ešte väčšiu presnosť netrpí vôľami a unesie aj ťažšie vizuálne (veľké a ťažké okuláre, binohlavy s dvoma okulármi) a astrofoto príslušenstvo (DSLR, CCD kamera). Na zaostrovacom výťahu s milimetrovou stupnicou je možné nastaviť tuhosť chodu a jeho uzamykanie. Pre ešte presnejšie ladenie ostrosti obrazu je možnosť dokúpiť prevodovú redukciu 10:1 a získať tak dvojstupňové zaostrovanie (hrubé + jemné), vhodné najmä pre astrofotografické účely. Okulárový výťah s 2in výstupom pre 2in (50,8mm) aj 1,25in (31,7mm) príslušenstvo je zakončený T2 závitom pre priame pripojenie DSLR fotoaparátu, takže nie je potrebné kupovať drahý fotoadaptér, stačí dokúpiť už len T2 krúžok pre konkrétnu značku vášho DSLR. Okuláre ale aj iné ťažšie príslušenstvo sú v okulárovom výťahu perfektne zaistené proti nežiadúcemu pohybu pomocou kompresného krúžku, nielen jednou či dvomi samostatnými skrutkami ako je bežné pri iných teleskopoch. Hliníkový optický tubus je k montáži prichytený pevnou obručou s dovetail lištou. Na pohodlné a bezpečné prenášanie je vybavený rúčkou, na ktorú sa dá naviac pripevniť fotoaparát na širokouhlé zábery nočnej oblohy.
Obsah balenia: tubus s optikou, obruče, 2in-1,25in adapter, okulár Bresser Super Plössl 26mm (1,25in), optický hľadáčik 6x30mm, otočná mapa Vesmíru, planetárny softvér
Technické údaje:
Hlavné využitieastrofotografia, mesiac a planéty, hmloviny a galaxie
Optický dizajnzrkadlový Newton
Velkosť objektívu150 mm
Ohnisková vzdialenosť750 mm
Relatívna svetelnosťf/5
Zväčšenie (využiteľné max.)300x
Zväčšenie s okulármi v balení29x
Okuláre v balení26 mm
Upínací priemer okulárov1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)