Teleskop Bresser MESSIER NT-203S/800 OTA Hexafoc
Kód: 4803800
Neohodnotené Podrobnosti hodnotenia
na objednávku
Detailné informácie
Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 15 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní
Podrobný popis
203mm Newton, f/3,9 astrograf, 2,5in fokuser, hliníkový tubus
Astronomický ďalekohľad Bresser Messier NT-203S/800 OTA Hexafoc je skvelý astro teleskop, astrograf, určený najmä na astrofotografovanie deep-sky objektov s 203mm parabolickým zrkadlovým objektívom typu Newton a 800mm ohniskom, ktorý vám vďaka kvalitnej optike na úrovni difrakčného limitu (Diffraction Limited Optics) poskytne kvalitný obraz s vysokou svetelnosťou a rozlíšením. Veľké, až 85mm sekundárne zrkadlo, prispieva k optimálnym svetelným podmienkam v ohniskovej rovine teleskopu a spolu s 2,5in (6,35cm) fokuserom Hexafoc DeLuxe eliminujú vinetáciu (stmavenie okrajov zorného poľa). Zaostrovanie teleskopu je absolútne hladké a bez akéhokoľvek nežiadúceho preskakovania, zaostrovanie tak predstavuje úplne nový štandard v tejto cenovej kategórii astro teleskopov. Je možné ho doplniť voliteľným jemným zaostrovaním s prevodom 1:10. Robustný fokuser Hexafoc s ľahkosťou unesie aj ťažšie príslušenstvo. Teleskop disponuje prepracovaným 6-bodovým podporným systémom pre primárne zrkadlo, ktorý umožňuje presnejšiu kolimáciu. Ďalekohľad sa dodáva s okulárom Super Plössl 26mm, s ktorým dosiahnete zväčšenie 31x, maximálne prakticky využiteľné zväčšenie teleskopu je 400x. Teleskop je tiež vybavený obručami s univerzálnou 44mm dovetail lištou pre uchytenie na rôzne typy montáží (Meade LXD75, Great Polaris, EQ5), rúčkou na pohodlné prenášanie tubusu ale aj pripevnenie fotoaparátu pre širokouhlé zábery nočnej oblohy. Okulárový výťah je zakončený závitom pre T2 krúžok, nie je teda potrebné pri fotení s DSLR dokupovať fotoadaptér, stačí voliteľný kompatibilný T2 medzikrúžok. Optický hľadáčik 8x50mm so zámernou osnovou uľahčí vyhľadávanie objektov. Optický tubus Bresser Messsier NT-203S/800 OTA Hexafoc je vyrobený z hliníka.
Obsah balenia: optický tubus, okulár Super Plössl 26mm, obruče s rúčkou a dovetail lištou, optický hľadáčik 8x50mm so zámernou osnovou